צור קשר עכשיו

5 טיפים לבנייה וניהול תקציב לבניית בית

בניית בית הוא הליך ארוך ומורכב. הכנו עבורכם כלי לניהול תהליך הבניה ולצמצום החריגות התקציביות שכרוכות בבניה, כך תהיו בשליטה על תזרים המזומנים שלכם ותדעו לצפות מראש לאן פניכם מועדות

במידה ואין בידכם מספיק הון עצמי, בדקו את הזכות למשכתנא / הלוואה לפני הרכישה. הערכת עלויות הבניה, גם אם אינן נעשות באופן מדוייק, הן מרכיב חשוב להתנהלות הכלכלית שלכם. 

ישנן אפשרויות בניה שונות: כמו "קבלן מפתח" שמרכז את מרבית העבודה משלב התחלת הבנייה עד לשלב איכלוס הנכס. כאשר אתם מתנהלים מולו בלבד אבל עלויות הבניה בדרך זו יקרות יותר. ישנה אפשרות לשכור את שירותיו של מפקח בניה/מנהל בניה מוסמך, אשר יהיה אחראי על האתר, תיאומים בשטח, ביצוע בפועל בהתאם לתוכניות ויספק לכם את מגוון הקבלנים הנחוצים והצעות מחיר מספקים שונים. בדרך זו, אתם בוחרים את אנשי המקצוע שנכונים לכם, מפקח טוב ויעיל יזרז את לוחות הזמנים באופן משמעותי.

  • העזרו בבעלי מקצוע מיומנים, קחו המלצות ולכו לבדוק עבודות קודמות. אל תסתפקו בהצעת מחיר אחת. השוו בין כמה הצעות מחיר, ככה תוכלו להבין יותר למה ההצעה הזולה היא לאו דווקא זולה.
  • נהלו משא ומתן הוגן על ההצעה, כולם רוצים להרוויח. בעל מקצוע שמרוצה מהתשלום יעשה עבודה טובה מאשר אחד שאין לו כמעט רווח.
  • אחרי שבחרתם בעל מקצוע, לפני החתימה על חוזה ההתקשרות, בדקו היטב את תנאי התשלום לפי קצב ההתקדמות בשטח ושכל הפרטים הקטנים שסוכמו מופיעים.
  • נהלו תיקיה מסודרת עם חוזי ההתקשרות, חשבוניות, בדיקות מכון התקנים, תעודות אחריות וכו' הקפידו לרשום את כל הפרטים הקטנים (אף אחד לא זוכר אחרי 3 שנים את מספר הצבע או הטיח החיצוני…)
  • דגשים נוספים הרלוונטים לתקציב הנ"ל: התקציב אינו כולל את: עלויות המגרש, מיסים והיטלים, תשלום שכר טרחה לעו"ד ומתווך, ריהוט פנים ומתייחס רק לשלב הבנייה עצמו. ישנם סעיפים בתקציב, שלא יהיו רלוונטים עבורכם, הכל תלוי בדרך העבודה שתבחרו בה לבצע את הבניה. התקציב מחולק לשלב התכנון שהכרחי למתן היתר הבניה ולהתחלת העבודה בשטח, שלב השלד שבו נעשות החפירות, יציקות, קירות והכנת תשתיות (העברת צנרות חשמל ואינסטלציה, איטום וכד'), שלב הגמר שבו הבית מתחיל לקבל צורה ושלב חוץ / גינה שנעשה במקביל לתהליך הבנייה ובהתאם לקצב ההתקדמות בשטח.

בהצלחה!

דילוג לתוכן