צור קשר עכשיו

משק עזר למכירה בשרון

משקים ומשקי עזר בשרון
י.ת.מ. תיווך יוקרה, ניהול והשקעות נדל"ן

משק עזר למכירה בשרון - י.ת.מ. תיווך יוקרה

י.ת.מ. תיווך יוקרה, ניהול והשקעות נדל"ן

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם! עשרות שנים של רקורד מוכח שעושים את כל ההבדל!

Y.T.M. מתמחים במשקי עזר באזור השרון

אחד המושגים המבלבלים ביותר בתחום הנדל"ן הוא משק עזר. בבואנו לדבר על עסקאות מכר של וילות המוצעות למכירה או פנטהאוזים למכירה נדמה כי כל האוכלוסייה מכירה את הז'רגון המקצועי, אך כשמדובר על עסקת מקרקעין של משק עזר – חייבים להכיר את הפרטים על מנת לבצע עסקה כדאית ונכונה. כיוון שאנחנו בחברת Y.T.M נדל"ן ותיווך יוקרה עובדים בתחום משקי העזר והנחלות כבר עשרות שנים, אנחנו רוצים להביא בפניכם את כל הפרטים שחשוב שתדעו על משקי עזר.

סלון בית - משק עזר בשרון

מה זה משק עזר?

משק עזר הוא משק קטן שמטרתו העיקרית היא לטובת מגורים, אך חלק קטן משטחו מיועד לחקלאות. בעיני האדם מן היישוב אין הבדלים בין משק עזר לנחלה, אך בעיני המחוקק קיימים הבדלים וחשוב שנדע אותם לפני שאנחנו רוכשים משק עזר.

באופן עקרוני כל האדמות שעליהן יושבים המושבים החקלאיים שייכות למנהל מקרקעי ישראל שמחכיר אותן לשימוש חברי האגודה החקלאית. הבירוקרטיה סביב נושא הזכויות על הקרקע היא נושא מורכב וסבוך בפני עצמו, אך מה שחשוב לדעת הוא שבאופן היסטורי החלוקה של השטחים בין חברי האגודה קבעה כי הנחלה כוללת בתוכה חלקת מגורים, חלקה חקלאית וחלקה נוספת לשימוש כלל המושב. אם קרה שהאדם שקיבל את הזכויות על הקרקע לא עבד בפועל בעבודה חקלאית, הוא איבד את הזכויות על החלקה החקלאית אך הוקצתה לו במקרים מסוימים חלקה נוספת וקטנה יותר לשם השלמה הכנסה. החלקה הזו היא למעשה משק העזר.

לאורך השנים הביקוש והדרישה הגואה למגרשים למכירה ובפרט כשמדובר במגרשים למכירה במושבים הלך וגבר גם בזכות המיקום המעולה של השרון והקרבה למרכז, אך באותה הנשימה גם בזכות השקט והשלווה שמאפיינים את אזור השרון והמושבים. החל בשנת 2017 ועד ממש לאחרונה ראינו הליך מואץ של היוון משקי עזר בעקבות החלטה 1521 אשר עיגנה בחוק את זכויותיהם של בעלי הזכויות על הקרקע ואפשרה להם להוון חלק מהשטח לטובת מגורים. התוצאה כאמור היא שהיצע השטחים ומשקי העזר למכירה בשרון צמח בשנים האחרונות.

סלון עם מרפסת - משק עזר למכירה בשרון

משקי עזר - חוקים ודגשים שחשוב להכיר

אומנם מרביתם של משקי העזר למכירה נמצא בשרון, אך חשוב להבין כי החוקים והתקנות האמורים לעיל תקפים לכלל משקי העזר הקיימים בארץ. על פי החלטת רשות מקרקעי ישראל מתאריך 23.05.21 משק עזר הוא כל קרקע שהוחכרה או נמסרה למטרת משק עזר, הכוללת מגורים ועיבוד חקלאי ובלבד שהקרקע אינה מהווה נחלה כהגדרתה בהחלטות מועצת מקרקעי ישראל. מי שמעוניין לרכוש משק עזר מוטב שיכיר את הדגשים המיוחדים שיש לתהליך זה.

  • סעיף 5.1.2.1 המגדיר את תנאי התשלום בעבור רכישת זכויות מהוונת במשק עזר קובע כי עבור יחידת דיור אחת בגודל של עד 160 מ"ר הממוקמת על שטח קרקע של 500 מ"ר ישולמו דמי היוון בשיעור של 5.5% מערך הקרקע, ע"פ שומה בתוקף וללא הנחות אזור.
  • מי שמעוניין לרכוש משק עזר עם שטח גדול יותר מ – 500 מ"ר יכול לעשות זאת, כאשר המקסימום האפשרי הוא 2 דונם, אך בעבור יתרת הזכויות בשטח המהוון ישולמו דמי היוון בשיעור של 51% מערך הקרקע. בשונה מדמי ההיוון הראשוניים, על תשלום זה התקבלו הנחות אזור.
  • אם תכניות הבניה במשק העזר הן לבניה רוויה, משמע יותר מיחידת דיור אחת, שיעור דמי ההיוון של 5.5% יחול רק על יחידת דיור אחת.
  • במקרה וכבר שולמו דמי חכירה שנתיים בתקופה של 5 שנים לפחות, בשיעור של 1% משוויו של משק העזר, שיעור התשלום ירד ל – 46% במקום 51%.


חשוב להבין, עסקת מקרקעין של משקים ונחלות דורשות חשיבה מקדימה ותכנון על מנת לייצר עסקה כדאית ויעילה – אנחנו ב Y.T.M בדיוק בשביל זה עומדים לרשותכם עם כל המומחיות, הידע והניסיון שלנו בעסקאות כגון אלה.

חצר גינה במשק עזר בשרון - למכירה

בואו לרכוש משק עזר בשרון בראש שקט עם ‏Y.T.M‏ נדל"ן ותיווך יוקרה

כבר למעלה מ – 30 שנה שמשרדנו, Y.T.M נדל"ן ותיווך יוקרה מתמחה בכל הקשור לרכישת מגרשים, משקי עזר ושטחים חקלאיים. בנוסף לעבודתנו הענפה כמשרד תיווך יוקרתי ברעננה, אנחנו שומרים על קשרים ישירים וחמים עם כמה מהמושבים היוקרתיים ביותר באזור. באפשרותנו למצוא בעבורכם משקי עזר למכירה במושבים כמו בני ציון, בצרה, רמות השבים ועוד רבים אחרים. בנוסף לאיתור השטח אנחנו מציעים לכם ליווי מקצועי ומשפטי כבר מהרגע הראשון שתיכנסו למשרדנו ועד אחרי שתיכנסו לגור בביתכם החדש.

בעבורנו השירות ויחסי האנוש הם הנדבך החשוב ביותר בעבודתנו. משרדי תיווך רבים יכולים לאתר ולמצוא מגרשים למכירה או דירות יוקרתיות, אבל הייחוד שלנו נעוץ בתשומת הלב המקסימלית שאנחנו מעניקים ללקוחותינו ובעובדה שאנחנו משקיעים את כל המאמצים והכלים שעומדים לרשותנו כדי להבטיח את שביעות רצונכם. אנחנו גאים להציע את היצע משקי העזר הגדול ביותר בשרון ונשמח לעמוד גם לשירותכם עד שתמצאו עד הנחלה והבית שלכם.

בנוסף לשירותי איתור ותיווך של נדל"ן למגורים אנחנו מציעים גם שירות ייעודי לאילו המחפשים להשקיע ונשמח להציע לכם ייעוץ בכל הקשור להשקעה בנדל"ן. לתיאום פגישת ייעוץ צרו אתנו קשר עוד היום.

י.ת.מ. תיווך יוקרה, ניהול והשקעות נדל"ן

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם! עשרות שנים של רקורד מוכח שעושים את כל ההבדל!

חצר בית פרטי עם משק עזר למכירה בשרון
דילוג לתוכן