צור קשר עכשיו

משרד תיווך

למה כדאי לשים לב לפני ששוכרים שירותי משרד תיווך ברעננה

רעננה הפכה לעיר מבוקשת מאוד למגורים בשנים האחרונות . היא ממוקמת במיקום ‏טוב, יש אליה וממנה גישה נוחה בין אם בתחבורה ציבורית ובין אם בתשתיות ‏כבישים, יש בה מערכת חינוך טובה, תרבות ופנאי, חיי קהילה, אוכלוסייה שנחשבת ‏לאיכותית ובעיקר לא מעט בתים בגדלים שונים ובמקומות שונים בעיר למצוא בה. זו ‏הסיבה שלא מעט משפחות בוחרות בה, ובשביל למצוא בית בעיר כדאי מאוד לבחור ‏משרד תיווך מרעננה. ‏

אז אם החלטתם למצוא בית ברעננה, אתם נמצאים במקום הנכון. מתווכים ברעננה לא חסר, ולצערי, כמו בכל תחום אשר מציע שירות, כך גם בתחום התיווך, לא חסר מתווכים או כאלה המציגים את עצמם כ"מתווכים". אנשים אלה עובדים בצורה לא אמינה ("חאפרים", מכירים?), מה שמוביל להרבה סיפורים לא נעימים של לקוחות ופגיעה במתווכים מקצועיים, שבאים כן לתת שירות אמין ללקוחותיהם. ולכן החלטנו לתת לכם את כל הידע והכלים, שתדעו לבדוק היטב מי מגיע להציע לכם שירות ולטפל באחת העסקאות החשובות בחייכם.

 

רעננה כאזור התמחות – כל משרד תיווך מקצועי מתמחה באזור מסוים. מתווך שחי ונושם את רעננה יוכל להציע לכם מגוון נכסים ברעננה העונים על הדרישות ועל ההעדפות שלכם, ולסייע לכם לבחור את הנכס הנכון עבורכם. היות ומדובר בעיר שיש בה הרבה עולים חדשים, חשוב להכיר את הקהילות המקומיות, בתי כנסת, אפשרויות החינוך השונות בעיר ואת שירותי הקהילה. במקרה של מכירה, הכרות עמוקה עם שוק הנדל"ן המקומי ברעננה, תוביל לתמחור נכון של הנכס ולמכירה מדויקת.

ניסיון וותק הם המפתח להצלחה – חשוב לבדוק מה הניסיון של המתווך, אלו עסקאות הוא עשה ברעננה, מורכבות של עסקאות, כמה שנים הוא במקצוע ? ככל שבעל מקצוע הוא בעל וותק כך הוא יהיה בקיא בשטח, הוא ידע לתת לכם תמונה מלאה ולרדת לפרטים הקטנים . במכירה / קניה של בית תמונה מלאה וירידה לפרטים הקטנים משמעותם תהליכים פשוטים.

רישיון בתוקף והשכלה נוספת בתחום – החוק בישראל קובע כי מתווכים חייבים להיות בעלי רישיון בתוקף. הרישיון הוא אסמכתא לכך שהמתווך רכש ידע והשכלה בתחום. באתר של משרד המשפטים תוכלו למצוא רשימת מעודכנת של כל המתווכים המורשים. זה בדיוק הזמן לבדוק האם יש למתווך השכלה נוספת בתחום הנדל"ן, היות ואין בארץ לימודים פורמליים בתחום, כל השכלה נוספת בתחום היא רווח שלכם, שכן כך יכול המתווך לתת לכם מעטפת שירות כוללת יותר.

המלצות רבותי המלצות – אנשים אוהבים המלצות, זה גורם לנו להרגיש יותר בטוחים, ואם הגענו דרך הכרות מוקדמת עם חבר משותף או משפחה עוד יותר טוב, בתנאי שאתם סומכים על אותו ממליץ. הדרך המהירה היא כמובן דרך המדיה החברתית, לבדוק מה רשמו לקוחות.

כלים לשיווק – לכל מתווך יש דרכי עבודה משלו, אסטרטגיות שלמד במהלך השנים אותן הוא מיישם בשטח. לכל בית צריך להתאים אסטרטגיה שונה, כדי להצליח למצוא את הלקוח הפוטנציאלי שמתאים לבית הזה בדיוק. לכן, בדקו איך המתווך שלכם ניגש לעבודה שהצבתם בפניו, איך הוא משווק את הנכס שלכם, אילו סוגי נכסים עומדים לרשותו ועם איזה סוג של לקוחות הוא בדרך כלל עובד.

שיתופי פעולה עם מתווכים אחרים ברעננה – מתווך שפתוח לשיתופי פעולה עם מתווכים או משרדי תיווך אחרים ברעננה יוכל גם להציע מבחר גדול יותר של נכסים שהוא חושב שעשויים להתאים לכם, וגם להביא לכם יותר רוכשים פוטנציאליים שמעוניינים בנכס בדיוק כמו שלכם. כמו בכל תחום, שיתופי פעולה דורשים ויתור מסוים מצד המתווך (גם על כסף וגם, ולא פחות חשוב – על אגו), אבל יכולים להביא לתוצאות טובות יותר עבורכם וזו המטרה.

ועוד מילה על "הסכם בלעדיות" –

היתרון במתן בלעדיות על מכירת נכס הוא שהמתווך יתאמץ הרבה יותר כדי למכור אותו בזמן הקצר ביותר. חתימה על הסכם בלעדיות תיתן למתווך את האפשרות להשקיע כספים וזמן בפרסום הנכס, אם זה בסרטון, פרסום בלוחות השונים או כתבות בעיתונות. בנוסף, המתווך הוא זה שעומד בין המוכר למתעניינים, מסנן רוכשים לא רציניים, עונה לטלפונים, מתזמן את הביקורים בנכס ומנהל אתכם את המשא ומתן על מחיר הבית.

חשוב לבדוק את כל הפרטים לפני שאתם מסכימים לעבוד עם המתווך הראשון שנכנס לפתח ביתכם, לא משנה עד כמה הוא נעים הליכות או כמה בטחון הוא מקרין (זכרו מתווכים הם אנשי מכירות !) . בסופו של דבר זכותכם לקבל שירות הטוב שמתאים ביותר עבורכם.

פנקס מתווכים מורשים | האגף לאסדרת מקצועות (מנהלת היחידות המקצועיות) (www.gov.il)

בהצלחה!

דילוג לתוכן